دانشگاه ,اسلامی ,آزاد ,خیرین ,مجمع ,دانش ,آزاد اسلامی ,دانشگاه آزاد ,اقدامهای خیرخواهانه ,مجمع خیرین ,خیرین دانشگاه ,مجمع خیرین دانشگاه ,معاون

 

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن یادآوری تشکیل مجمع خیرین دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه، فرهنگ سازی و ساماندهی جذب کمک مردمی و اقدامهای خیرخواهانه در حوزه مختلف دانشگاه از جمله اهداف مجمع یاد شده در دانشگاه آزاد اسلامی است.

 

به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام علی عسکری، عضو هیئت رئیسه دانشگاه بیان کرد: با یک نگاه اجمالی به تاریخ علم و دانش در تمدن ایران اسلامی می‌توان به این حقیقت پی برد که کمک ها و حمایت های مردمی در ساخت و ساز فضاهای آموزشی، خدمات‌دهی به نخبگان و استعدادهای درخشان در مباحث مربوط به علم و دانش افزایی و در حفظ و نگهداری میراث علمی کشور بسیار نقش آفرین بوده است .

 

عسکری افزود: اقدامهای خیرخواهانه به عنوان صدقه جاریه، تاریخی به قدمت انسان دارد و از آغاز پیدایش تمدن اسلامی بنا به توصیه های قرآنی و احادیث معصومین علیهم الصلاة و السلام نیت های خیراندیشانه در اوج قرار گرفته و مراکز و موسسات علمی ، آموزشی، فرهنگی و کتابخانه ای زیادی با حمایت و کمک مردم تأسیس شده است. به عنوان مثال در قرنهای اولیه اسلامی دانشگاه ها و نظامیه های معتبر زیادی توسط خیرین راه اندازی شده و در شهرهای بزرگی همچون اهواز نیشابور، بغداد، مصرو غیره این سنت حسنه رواج داشته است.

 

سنت پایداری که تا به امروز ادامه و استمرار پیدا کرده و مراکز دینی و دانشگاه های مهمی همچون دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا و جهان را باعث گردیده است.

 

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: اگر ما علم و دانش و تربیت نیروی انسانی عالم و آگاه را زیربنای توسعه بدانیم، سرمایه گذاری در این عرصه از اولویت خدشه ناپذیر کشور و نظام است. به ویژه که در توسعه جامع کشور و سهم دانشگاه در اقتصاد مقاومتی که دانش بنیان است این مهم می تواند بیش از گذشته منظور نظر باشد.

 

او به اساسنامه، ساختار و وظایف مجمع خیرین دانشگاه اشاره کرد و گفت: کلیات اساسنامه در هیئت امناء مرکزی دانشگاه مورد تایید قرار گرفته و اصلاحات آن در کمیسیون دائمی هیئت امناء در دستور کار قرار دارد. ایجاد بانک اطلاعات خیرین دانشگاهی ، حمایت از طرحها و پژوهشها و نحوه جذب کمکهای مادی و امکانات برای واحدها و همچنین مساعدت و کمک به دانشجویان بی بضاعت با حفظ کرامت آنها به عنوان بخشی از وظایف این مجمع در اولویت کار ما و همکاران است.

 

http://www.iscanews.ir/news/677322/%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B9%D8%B3%DA%A9%D8%B1%DB%8C:-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%81-...

منبع اصلی مطلب : حجت الاسلام علی عسکری
برچسب ها : دانشگاه ,اسلامی ,آزاد ,خیرین ,مجمع ,دانش ,آزاد اسلامی ,دانشگاه آزاد ,اقدامهای خیرخواهانه ,مجمع خیرین ,خیرین دانشگاه ,مجمع خیرین دانشگاه ,معاون
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : فرهنگ سازی و معرفی اقدامهای خیرخواهانه مردم از اهداف تأسیس مجمع خیرین دانشگاه