دانشگاه ,آزاد ,اسلامی ,مجلس ,علمی ,معاون ,دانشگاه آزاد ,آزاد اسلامی ,هیات علمی ,علوم پزشکی ,مجلس شورای ,مجلس شورای اسلامی ,علوم پزشکی دانشگاه

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به همراه حجت الاسلام والمسلمین علی عسکری معاون امور مجلس دانشگاه آزاد و سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد از بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کرد.

 

پیش از این بازدید وی در جلسه‌ای که با حضور مسئولان حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد برگزار شد در جریان فعالیت‌های این حوزه قرار گرفت.

پزشکیان پس از استماع گزارش معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: اقدامات صورت گرفته در راستای کیفی سازی دانشگاه آزاد بویژه حوزه علوم پزشکی قابل تقدیر است.

 

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی دارای اختیار دستوری نیست به همین خاطر برای رفع محدودیت‌ها و موانع بر سر راه دانشگاه آزاد باید نمایندگان را قانع کنید با این وجود بنده برای حمایت از دانشگاه آزاد هر کمکی که بتوانم انجام خواهم داد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در سیستم آموزشی کشور نقص‌های زیادی دیده می‌شود، تناسب میان آموزش‌ها، کیفیت، هزینه بخشی و کارآیی از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار بگیرد.

 

وی در زمینه نحوه ارائه خدمات آموزشی و درمانی در بیمارستان‌های دانشگاه آزاد نیز گفت: هرگونه تحقیقی که در جامعه انجام می شود باید جامعه محور و در راستای حل مشکلات جامعه باشد، بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های پزشکی نباید تنها به آموزش درمان بیماران بستری بپردازند.

پزشکیان تاکید کرد: جدایی آموزش از مهارت بی معنی است و بیمارستان‌های آموزشی باید به این مهم توجه داشته باشند.

 

در ابتدای این نشست حجت الاسلام علی عسکری معاون امور مجلس دانشگاه آزاد به ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی و سیاست‌های مدیریت این دانشگاه در راستای کیفی ساختن آن پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی طی سه دهه فعالیت خود علاوه بر نقش آفرینی در حوزه آموزش عالی موفق به اثر گذاری در روند توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه شده است.

 

وی افزود: همان گونه که می‌دانید دانشگاه آزاد اسلامی چندین سال متوالی رتبه نخست تولید علم کشور را به خود اختصاص داده همچنین باعث شده تا رتبه تولید علمی کشور نیز در میان سایر کشورها ارتقا پیدا کند. در حال حاضر رتبه ایران از لحاظ تولید علمی 16 است که اگر نقش دانشگاه آزاد را نادیده بگیریم این رتبه به بیش از 22 تنزل پیدا می‌کند.

 

عسکری با اشاره به پتانسیل‌های این دانشگاه گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد دارای 20 میلیون مترمربع فضای آموزشی، 11هزار کارگاه و آزمایشگاه، 72 هزار عضو هیات علمی تمام وقت و پاره وقت بوده همچنین جذب سالانه 5 هزار عضو هیات علمی با مدرک Phd را در دستور کار خود دارد.

 

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر بیش از 100 هزار عضو هیات علمی و کارمند با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند که این دانشگاه حقوق این افراد را بدون استفاده از کمترین بودجه دولتی پرداخت می کند.

وی تمرکز بر توسعه تحصیلات تکمیلی را از سیاست‌های مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی دانست و ادامه داد: دراین راستا جذب اعضای هیات علمی در دستور کار قرار گرفته و بیش از 2 برابر وزارت علوم و بهداشت اقدام به جذب اعضای هیات علمی کرده‌ایم.

 

عسکری در ادامه گفته‌های خود از نایب رئیس اول مجلس خواست تا موضوع تعهد خدمت برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

وی در این باره گفت: از آنجایی که دانشجویان این دانشگاه هزینه تحصیل خود را پرداخت می‌کنند به نظر می‌رسد موضوع تعهد خدمت آنان می‌تواند حذف شود.

 

 

http://www.farsnews.com/13950529000100

 

منبع اصلی مطلب : حجت الاسلام علی عسکری
برچسب ها : دانشگاه ,آزاد ,اسلامی ,مجلس ,علمی ,معاون ,دانشگاه آزاد ,آزاد اسلامی ,هیات علمی ,علوم پزشکی ,مجلس شورای ,مجلس شورای اسلامی ,علوم پزشکی دانشگاه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : درخواست معاون دانشگاه آزاد از مجلس